Radiesse czy Stylage - co wybrać, aby rozwiązać jakie problemy?
Biohacking

Radiesse czy Stylage – co wybrać, aby rozwiązać jakie problemy?

Na pytanie „Radiesse czy Stylage – co wybrać?” prawdopodobnie może odpowiedzieć tylko wysoko wykwalifikowany kosmetolog. W tym artykule nakreślimy jedynie specyfikę stosowania tych wypełniaczy w plastyce konturów, abyś mógł lepiej poruszać się po temacie i wiedzieć, jakie pytania zadać specjaliście.

Kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia?
„Sęk” w porównaniu polega na tym, że obie serie wypełniaczy syntetyzowane są na bazie zupełnie innych substancji:

Stylage to linia wypełniaczy na bazie popularnego kwasu hialuronowego (HA), który jest substancją natywną dla naszej skóry i odpowiada za nawilżenie, utrzymanie witalności i ochronę naszej skóry
Radiesse – preparaty oparte na substancji również rodzimej dla naszego organizmu, hydroksyapatycie wapnia (CaHA), który występuje nie w skórze właściwej, a w tkance kostnej i szkliwie.
Każdy z preparatów ma swoje zalety i wady, które będą odgrywać rolę w wyborze żeli do korekcji w tym lub innym obszarze. Wszystko zależy od zadań postawionych przed kosmetologiem. Dowiedzmy się trochę więcej o cechach każdej marki.

Wypełniacze Radiesse – radykalne odmłodzenie na długi czas
Jak już wspomnieliśmy, żele Radiesse są syntetyzowane z niezwierzęcego hydroksyapatytu wapnia, który jest pozyskiwany z koralowców morskich zwanych Porites. Oryginalne mikroziarna CaHA o wielkości poniżej 1 mikrona są łączone w mikrosfery wypełniające, które są aktywnym składnikiem żelu. Ich rozmiar jest znacznie większy – od 25 do 45 mikronów.

W gamie Radiesse są tylko 4 wolumizery, które są zasadniczo tą samą substancją, różnią się jedynie dawką i obecnością/brakiem środka znieczulającego w żelu. Żele Radiesse były pierwotnie stosowane w medycynie: w ortopedii, chirurgii, terapii szczękowo-twarzowej, a także do uzupełniania objętości na twarzy i ciele u pacjentów zakażonych wirusem HIV. Obecnie preparaty te przeniosły się do kosmetologii. Główne działanie preparatów Radiesse ma na celu korektę tak zwanego „trójkąta piękna”.

W młodości trójkąt ten ma kształt litery V: od elastycznych, wypełnionych objętością kości policzkowych następuje zwężenie wzdłuż linii do cienkiego, wyraźnie ukształtowanego podbródka. Z wiekiem trójkąt „odwraca się” – litera V staje się kształtem ostrego dachu chaty / \: cienkie kości policzkowe przechodzą w związane z wiekiem „doły” na policzkach, schodząc do zwiotczałego podbródka. Niestety, ten rodzaj starzenia się jest szczególnie charakterystyczny dla naszego słowiańskiego wyglądu.

Radiesse Volumiser pozwala przywrócić trójkątowi jego pierwotny kształt:

przywrócić pierwotną objętość kości policzkowych i okolic policzków,
skorygować kształt nosa bez operacji,
skorygować owal twarzy i wzmocnić kształt podbródka,
skutecznie eliminuje fałdy nosowo-wargowe i „zmarszczki marionetki”,
wypełniacz pozwala również „napiąć” skórę dłoni poprzez dodanie objętości.
Główne zalety Radiesse obejmują takie czynniki jak:

Dłuższy czas pozostawania wypełniacza w skórze właściwej. Rozpad wypełniacza pod wpływem makrofagów jest ostatecznie zakończony po 12-15 miesiącach, podczas gdy okres rozpadu kwasu hialuronowego wynosi 9-12 miesięcy.
Po wycofaniu SANA z organizmu, proces neokolagenogenezy pozostaje w komórkach – pozostałe mikrosfery wapnia wyzwalają syntezę endogennego kolagenu, który jest „materiałem budulcowym” dla nowych komórek skóry.
Przy prawidłowym wstrzyknięciu i obowiązkowym ugniataniu wypełniacza pod skórą po wstrzyknięciu, ten wolumizer pozwala na utworzenie bardzo widocznej dodatkowej objętości, na której „obwisła” skóra wokół jest rozciągnięta.
Wysokie bezpieczeństwo wypełniaczy Radiesse zostało potwierdzone europejskimi certyfikatami jakości od 1995 roku. Początkowe zastosowanie w celach medycznych pozwoliło prześledzić poziom bezpieczeństwa i skuteczności leku. 

Zadając pytanie „Radiesse czy Stylage – co wybrać?” ważne jest, aby zrozumieć wady tych żeli:

pomimo biodegradacji implantu, nie może on zostać rozłożony tak szybko, jak jest to możliwe w przypadku działania hialuronidazy na kwas hialuronowy;
czasami białe linie mogą pozostać na twarzy, jeśli gęsty wolumizer zostanie wstrzyknięty nieprawidłowo zbyt powierzchownie;
ze względu na dużą gęstość preparatu nie można go stosować na obszarach o cienkiej skórze: usta, okolice oczu, bruzdy łzowe.
Stylage – nowy poziom odmładzania i modelowania twarzy i ciała
Wypełniacze Stylage produkowane przez francuskie laboratorium VIVACY od dawna są faworytami na rynku odmładzania. Aktywnym składnikiem żeli jest kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, syntetyzowany ze szczepów paciorkowców, wielokrotnie oczyszczany i wiązany przy użyciu technologii IPN-Like. Specjalne „ponowne zszywanie” łańcuchów cząsteczek HA pozwala nadać wypełniaczowi specjalne właściwości elastyczne, a formuła wypełniacza o nazwie 3D Matrix pomaga stworzyć szkielet cząsteczek kwasu, nowo utworzonych włókien elastyny i kolagenu wewnątrz skóry właściwej, co utrzymuje proces zmarszczek, deformacji i opadania powiek przez długi czas.

Wyróżnikiem implantów tej marki jest dodanie do formuły preparatu skutecznych antyoksydantów (mannitol, sorbitol), które odpowiadają za odmłodzenie i ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Wypełniacze zawierają również dodatkową lidokainę, dzięki czemu zabieg plastyki konturów staje się znacznie bardziej komfortowy.

Główne zalety wypełniaczy Stylage to:

Jedna z najszerszych gam żeli w ramach linii (S, M, L, XL, Special Lips, Stylage Hydro i Stylage Hydro Max) pozwala na stworzenie oszałamiających efektów korekcji, nie do odróżnienia od danego naturalnego wyglądu. Nakładając różne żele o różnej gęstości na różne obszary, kosmetyczka najdelikatniej tworzy nowe kontury, które dają wrażenie całkowicie naturalnego piękna.
Całkowite bezpieczeństwo produktu dzięki minimalnej zawartości estru stabilizującego BBDE, który może powodować alergie i obrzęki.
Bardzo wygodna iniekcja dzięki plastikowej strukturze żelu i specjalnie zaostrzonym igłom.
Wysoka elastyczność pozwala na korektę każdego, nawet najbardziej delikatnego obszaru skóry (okolice ust, skroniowe, nosowo-wargowe, okołooczodołowe).

Obecność wieloatomowych alkoholi mannitolu i sorbitolu wydłuża żywotność wypełniacza do 12 miesięcy (w obszarach o niskim przepływie krwi).
Możliwość skorygowania wszelkich niezamierzonych konsekwencji poprzez wstrzyknięcie hialuronidazy, enzymu rozszczepiającego.
Tak pokrótce opisaliśmy główne różnice, zalety i wady obu wypełniaczy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże odpowiedzieć na pytanie: Radiesse czy Stylage – co wybrać w konkretnym przypadku? Życzymy wspaniałych rezultatów korekty i nowego, odnowionego postrzegania siebie i życia!

Powyższy artykuł nie jest poradą lekarską. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Sprawdź także: biohackuj.pl/jakie-wlasciwosci-ma-glutation/

Cześć! Nazywam się Marcin Potaczek i od lat zajmuje się zdrowiem i zagadnieniami związanymi z ludzkim umysłem. Wykształcenie związane z dietetyką pozwoliło mi zagłębić temat nootropików, którym poświęciłem tutaj sporą część wpisów. Na www.biohackuj.pl znajdziecie wiele ciekawych informacji, ćwiczeń oraz praktyk, które umożliwiają zwiększenie potencjału naszego umysłu – i to wszystko w naturalny sposób. Metoda Wima Hofa, świadome sny, diety, suplementacje i inne poruszane obszary sprawdziłem sam. Jestem zafascynowany tym, jak działa nasz umysł i nasze ciało, dlatego tutaj jestem i podejrzewam, że z tego samego powodu trafiliście na mojego bloga. Mam nadzieję, że znajdziecie artykuły, które przyczynią się do bardziej efektywnego i satysfakcjonującego życia! Biohacking naprawdę działa!