Czy terapia światłem czerwonym jest remedium na poprawę jakości naszego życia? Popularność zawdzięcza właściwościom leczniczym i regeneracyjnym. Wprowadza użytkownika w dobry nastrój, a jednocześnie działa wzmacniająco na tkanki głębokie. Sprawdź, czy Red Light Therapy jest godna uwagi!
Krótka historia Red Light Therapy
RLT, czyli terapia czerwonym światłem została zapoczątkowana w latach 70. przez NASA. Agencja rządu Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że ludzie potrzebują do życia światła, tak samo jak rośliny. Zbadano poszczególne długości fal i odkryto, że światło czerwone i bliska podczerwień aktywują mitochondria, w których dochodzi do produkcji energii komórkowej.
Z kolei w latach 90. naukowcy dowiedli, że intensywne naświetlanie roślin czerwonymi diodami LED poprawia fotosyntezę oraz wzrost. Kolejne badania potwierdziły, że podobny efekt można uzyskać w kontekście komórek ludzkiej skóry. Fotony czerwonego światła zwiększają produkcję adenozynotrójfosforanu, która działa jak źródło energii na poziomie komórkowym. Ma wpływ na odnowienie i naprawę skóry.
Zasady działania lampy z czerwonym światłem
Podstawą działania RLT jest wzmacnianie mitochondrium, w którego efekcie dochodzi do poprawy biochemicznej syntezy adenozynotrójfosforanu (ATP). Zwiększa się wydajność energetyczna komórek, organizm zyskuje energię do syntezy nowych, a także do ich naprawy i odbudowy.
Czerwone długości fal docierają do 10-20 mm w głąb skóry, a to ma pozytywny wpływ na produkcję kolagenu, redukcję zmarszczek, ale również łagodzenie bólu. U osób z wypadaniem włosów, stymulowany jest ich wzrost. Skóra staje się gładsza, a blizny i rozstępy mniej widoczne.
Użycie lampy z czerwonym światłem jest bezpieczne. Nie dochodzi do uszkodzenia skóry. Aktualnie, podobnie jak strona https://rankingifinansowe.pl/ będąca wsparciem dla inwestorów, dla osób chcących poprawić wydajność organizmu i jego regenerację, bardzo dużą popularnością cieszą się urządzenia do fotobiomodulacji.
Maski emitujące światło czerwone w mediach społecznościowych coraz częściej promują influencerki i celebrytki. Jedną z nich jest Marina Łuczenko, żona Wojciecha Szczęsnego, która w jednej z relacji na Instagramie, pokazała swoim obserwatorom, jak z niej korzysta.
Przeprowadzono wiele badań (ponad 3000) potwierdzających skuteczność RLT, dlatego warto wykorzystać terapię na własną korzyść.
Prozdrowotne właściwości światła czerwonego
Liczne badania naukowe potwierdziły, że światło czerwone ma bardzo pozytywny wpływ na wiele obszarów ludzkiego organizmu. Kluczowym przełomem okazało się stwierdzenie, że osoby cierpiące na depresję a korzystające z dobrodziejstwa terapii światłem, odczuwają mniej dolegliwości chorobowych. Wynika to z jego dobroczynnego pływu na nastrój i ogólne dobre samopoczucie.
Światło czerwone przyspiesza również gojenie ran, poprawia krążenie krwi, a także
przyspiesza regenerację stawów poprzez niwelowanie zastojów. Jest skutecznym narzędziem do walki z zakwasami i DONS, dlatego chętnie korzystają z niego sportowcy i wybitni olimpijczycy.
Dodatkowym atutem terapii światłem czerwonym jest redukcja zmarszczek, stymulacja produkcji kolagenu oraz redukcja starzenia skóry i organizmu.
Terapia światłem czerwonym jest nieinwazyjna, co potwierdzają badania naukowe. Redukuje uszkodzenia mięśni, zwiększa wydajność organizmu i poprawia samopoczucie.