Zmagasz się z nadciśnieniem? Sięgnij po zioła, które usprawniają pracę serca
Biohacking

Zmagasz się z nadciśnieniem? Sięgnij po zioła, które usprawniają pracę serca

Nadciśnienie tętnicze dotyczy kobiet i mężczyzn w każdym wieku. To niebezpieczne schorzenie może nie dawać żadnych objawów przez długi czas, a nieleczone skutkuje poważnymi konsekwencjami. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby naturalnego obniżania ciśnienia krwi. Sprawdź, które mieszanki ziołowe wspomogą pracę Twojego serca.

W jaki sposób zioła przyczyniają się do obniżania ciśnienia tętniczego?

Nadciśnienie tętnicze często rozwija się po cichu i zostaje wykryte dopiero podczas rutynowych badań. W wielu przypadkach nie jest ono na tyle poważne, by wdrażać farmakoterapię. Czasem lekarz sugeruje zmianę trybu życia oraz przestrzeganie prawidłowych nawyków żywieniowych – to często wystarczy, by stan zdrowia uległ poprawie. Istotną rolę w kuracji nadciśnienia mogą stanowić niektóre zioła. Skuteczność wybranych roślin potwierdzają nawet badania naukowe. Okazuje się, że pewne gatunki ziół aktywują kanał potasowy, który znajduje się w naczyniach krwionośnych wyściełających mięśnie gładkie. Ten proceder wpływa na rozluźnienie naczyń oraz obniżenie ciśnienia krwi.

Kiedy warto sięgnąć po zdrowe zioła?

Ziołowe suplementy diety to jeden z najwygodniejszych sposobów walki z nadciśnieniem. Przed rozpoczęciem terapii należy zasięgnąć porady lekarza, który sprawdzi, czy w naszym przypadku można skorzystać z tej metody łagodzenia nieprzyjemnych objawów. Skąd wiadomo, kiedy należy sięgnąć po mieszanki ziołowe? Warto rozważyć tę terapię, gdy zaobserwujemy u siebie typowe objawy nadciśnienia, takie jak:

  • zmęczenie,
  • zawroty oraz ból głowy,
  • nerwowość,
  • kołatanie serca,
  • duszności,
  • zaczerwienienie na twarzy.

Warto wybrać preparat dostosowany do indywidualnych wymagań. Niektórzy chętnie sięgną po napary lub proszki, jednak najwygodniejszą formą terapii jest zażywanie suplementów diety w postaci kapsułek, które znajdziesz na stronie: https://mybionic.pl/zywnosc/ziola.

Które zioła pomogą osobom cierpiącym na nadciśnienie?

Zdaniem naukowców pacjenci zmagający się ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym powinni sięgać po zioła o najsilniejszym działaniu hipotensyjnym. Do tego grona specjaliści zaliczyli:

  • lawendę,
  • koper włoski,
  • rumianek.

To niejedyne rośliny, które przyczyniają się do obniżania ciśnienia krwi. Podobne działanie wykazują inne zioła. Warto włączyć do swojej codziennej diety preparaty z głogiem, które redukują stany zapalne w obrębie naczyń krwionośnych lub kapsułki o wysokiej zawartości serdecznika pospolitego – są one szczególnie polecane pacjentom w podeszłym wieku.

Mieszanki ziołowe dla sercowców

Osoby, którym zależy na wzmocnionym działaniu preparatów z roślin, powinny sięgnąć po specjalne mieszkanki ziołowe na obniżenie ciśnienia. Najlepiej wybrać jeden z gotowych suplementów diety, ponieważ samodzielne eksperymentowanie może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Połączenie właściwości kilku ziół sprawi, że kapsułki będą wykazywać większą skuteczność w walce z nadciśnieniem tętniczym. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta i zachować cierpliwość, a po pewnym czasie kuracja przyniesie oczekiwane efekty.

Cześć! Nazywam się Marcin Potaczek i od lat zajmuje się zdrowiem i zagadnieniami związanymi z ludzkim umysłem. Wykształcenie związane z dietetyką pozwoliło mi zagłębić temat nootropików, którym poświęciłem tutaj sporą część wpisów. Na www.biohackuj.pl znajdziecie wiele ciekawych informacji, ćwiczeń oraz praktyk, które umożliwiają zwiększenie potencjału naszego umysłu – i to wszystko w naturalny sposób. Metoda Wima Hofa, świadome sny, diety, suplementacje i inne poruszane obszary sprawdziłem sam. Jestem zafascynowany tym, jak działa nasz umysł i nasze ciało, dlatego tutaj jestem i podejrzewam, że z tego samego powodu trafiliście na mojego bloga. Mam nadzieję, że znajdziecie artykuły, które przyczynią się do bardziej efektywnego i satysfakcjonującego życia! Biohacking naprawdę działa!